diamond painting kits is becoming quite popular and for good reason.

although most stores say that they sell 100% wigs for sale , if we buy online, we can't judge the quality of them.

Malorážková pistole COLT Huntsman

V případě malorážkových pistolí se u firmy COLT prosadil slavný J.M.Browning. Jeho pistole se začala vyrábět v dubnu 1915 (od výrobního čísla 63150),přičemž patentována byla pod číslem 1,276,716 až v srpnu 1918. Šlo o jednu z prvních seriově vyráběných pistolí. Primárně byla určena pro zábavnou a terčovou střelbu. Později pistole obdržela obchodní jméno Woodsman. Prodávala se ve dvou provedeních délky hlavně- 114 a 165 mm. Časem pocítili střelci touhu po kvalitnější zbrani. Colt zareagoval zvětšením hmotnosti hlavně. Toho docílili frézováním z bloku oceli tvaru obdélníku. Pistole byla velmi kvalitně vyrobena. Oproti Woodsmanu pistoli ještě doplnili o páku střelecké jistoty . Záchyt zásobníku byl změněn-už nebyl odpružen,ale stavitelný do dvou poloh (zachyceno-otevřeno). Zbraň také nezapomněli vybavit kvalitními mikrometrickými miřidli firmy Elliason. Povrchová ochrana modřením se prováděla ručně a dosahuje velmi vysoké úrovně. To vše zvýšilo cenu zbraně a mnoho pistolí se neprodalo. Model zvaný Target Match se vyráběl jen v letech 1938 -1944. Je snadno rozpoznatelný dle řady výrobních čísel MT-1 - MT 16611. Běžný Woodsman s přestávkami vyráběli až do dubna 1977. Zjednodušeně se dá říci ,že se pistole vyráběla ve třech velkých sériích (1915-1947-sériové číslo bylo 1 - 157 037,druhá série pak 1947-1955 ta se vyznačuje výrobním číslem 1S-146137S ,kde písmeno S označuje Sport nebo Target a současně 1C-77143C -kde C znamená Challenger. Třetí série byla vyrobena v letech 1955-1977. Lacinější Challlenger byl přejmenován na Huntsman a má čísla doplněno opět o písmeno C, model Sport či Target pak o S. Při vyčerpání řady čísel přibylo ještě jedno písmeno S,takže některé zbraně z konce výroby jsou označeny SxxxxxS. Woodsman byl ve světě natolik oblíben,že ho firma NORINCO zařadila do svého výrobního programu kopií,vybrala si verzi s kratší hlavní. Kopie není špatné kvality,ovšem až do okamžiku,kdy ji položíte vedle originálu.

Malorážková pistole COLT Huntsman - popis

K testu jsme měli od českotřebovské firmy Řehák & Řehák zapůjčeny dvě zbraně. Provedení Match Target a Huntsman. Pozornost jsme zaměřili více na lacinější Huntsman. Dle výrobního čísla byl Huntsman vyroben v roce 1969 a je otázka,zda ho vůbec řadit mezi oldtimery.

Na závěru je nápis označující výrobce COLT Automatic a ráži cal.22 long rifle. Na hlavni zleva je opět uveden výrobce včetně jeho adresy COLTˇS PT.F:A. MFG. CO. HARTFORD CT.U.S.A. Už jen pohled na krásně nemodralou povrchovou ochranu potěší. Doslova každý otisk prstu je na povrchu velmi zřetelný. Na vnitřních plochách je ponechán u modelu Match Target kov v bílém stavu bez povrchové ochrany. Závěr je pro náboj .22 LR pochopitelně neuzamčený dynamický. Do vyfrézovaného těla zbraně je zašroubována hlaveň. Závěr je nasunut obkročmo na drážkách těla zbraně,pohyb závěru je vymezen zadní stěnou těla zbraně. Závěr váží pouhých 0,17 kg. Vratná pružina je uložena levé části závěru.Vytahovač tvoří listové pero,úderník je uložen mezi vytahovačem a vratnou pružinou. Bicí ústrojí je velmi jednoduché-SA. Od spouště táhlo přenáší pohyb na záchyt,záchyt blokuje otočné kladívko. Spoušť je odpružena zpředu vinutou pružinou.Zadní část táhla plní funkci přerušovače. Záchyt kohoutu je vracen do pracovní polohy listovým perem.Pojistka zamezuje pohybu záchytu kladívka.Osa pojistky je současně osou kladívka.Na levé stěně těla zbraně je krycí deska lisovaná z listového pera. Výčnělek desky odpružuje a současně vymezuje polohu pojistky. Bicí pružina je vinutá.Vyhazovač zasunutý do drážky v těle zbraně zajišťuje kolík. Zásobník je jednořadý,s kapacitou pro 10 ran. Podávací pružina je uložena v předním kruhovém prolisu,nabíjení usnadňuje knoflík na podavači. Záchyt zásobníku je vyfrézován a přinýtován k listovému peru.

 

Malorážková pistole COLT Huntsman - demontáž

Je poměrně složitá. Závěr je držen v zadní úvrati a stiskne se tlačítko na leví straně shora před hledím. Takto se planžetou zachytí vratná pružina. Závěr se nakonec posune vpřed. Zadní čelo těla zbraně s vratnou pružinou se zatlačí směrem vzhůru a spodní konec se mírně vyklopí vzad od těla zbraně. Poté se celý díl vysune směrem dolů. nyní už lze závěr vysunout směrem vzad. Složení proběhne v opačném pořadí. je třeba dát ale pozor na to,aby vodící tyčinka bicí pružiny zapadla proti zátce bicí pružiny. Toho se snadno dosáhne pokud je kladívko vypuštěno a hlaveň je nasměrována ústím vzhůru. Po vložení zadní hrany těla zbraně se vodící tyčka přesně opře o zátku. Pozdější exempláře mají zadní hranu opatřeny čepem,který je nutno nejdříve vysunout.

 

Malorážková pistole COLT Huntsman - střelba

Zbraň je sice především pro rekreační až potom pro sportovní střelbu,ale rozhodli jsme se vyzkoušet její přesnost. Z opřené zbraně se vsedě střílelo na vzdálenost 25 metrů. Protože jde o severoamerický výrobek,použili jsme munici Remington, běžného provedení pro rekreační střelbu. Nabíjení zásobníku značně usnadňuje knoflík podavače. Hmatníky závěru nám při natahování připadaly ostré. Samotná střelba při tak nízkém výkonu náboje je velmi příjemná,zpětný réz neznatelný. Během střelby asi 50 ran nedošlo k ani jedné zádržce nebo nepodání. Do terče jsme vystříleli 2 zásobníky (20 výstřelů) a roztpyl zbraně je vynikající. Občas střežené rány přičítáme na vrub naší střelecké dovednosti. S pocitem 1 výstřel = 1 koruna se střílí opravdu v pohodě-prostě rekreační střelba.

 

Malorážková pistole COLT Huntsman - technická data

Délka 315 mm
Délka hlavně 165 nebo 114 mm
Hmotnost 795 g
Kapacita 10 ran
NOVINKY
OTEVÍRACÍ DOBA

OTEVÍRACÍ DOBA: POZOR -27.4  až 8.5.- ZAVŘENO - jinak OTEVŘENO od 9.5. Stále ...


 
FLOBERTKY

FLOBERTKY JW115 a JW125- v listopadu roku 2020 (tedy už vloni) jsme předložili po ...


 
Novinka-Dovoz Z USA