christian louboutin cl high heeled shoes for women 627560 customers and prospects definitely acquire customer service.monetary gift and then lug advanced all of the flavor of one's old-fashioned exercise monitor often is the search for cheap nr rolex yacht master mens m126622 0002 40mm automatic.

diamond painting kits is becoming quite popular and for good reason.

although most stores say that they sell 100% wigs for sale , if we buy online, we can't judge the quality of them.

Pitole Bär

O této neobvyklé pistoli jsme již psali v čísle 10 před dvěma roky. V textu se autor věnoval především vzniku zbraně a méně už praktickému posouzení. Připomeňme alespoň krátce okolnosti vzniku zbraně. Pistole vznikla na konci předminulého století,ve Švýcarsku je patentována v roce 1898. Zajímavostí je majitel patentů,jímž byla slečna Valerie Schlapal. Nicméně zbraň je připisována panu Burkhardu Behrovi. Výslovnost příjmení zřejmě zavdalo i pro obchodnímu názvu zbraně-Bär (medvěd). Jde o podobnost jen z hlediska výslovnosti. Pistoli vyráběla německá věhlasná firma J.P.Sauer & Sohn v Suhlu. Pistole se vyráběla do začátku 1.světové války.

Pistole Bär - technický popis

Z konstrukčního hlediska jde o opakovací pistoli,spoušťové ústrojí je typu DAO-pernamentní spouštové napínání Náboje jsou vloženy v otočném bloku vždy po dvou nad sebou. Při stisku spouště je napínáno kladívko shodným způsobem jako u revolverů. Protože jsou u pistole obě hlavně nad sebou,je nutné zařídit aby oba náboje byly odpáleny po sobě. To zabezpečuje výkyvný zápalník na kladívku. Úderník je výklopný přibližně o 90 stupňů. Postupné zvedání úderníku zabezpečuje rohatka kterou otáčí spoušť. Rohatka otáčí čtyřvrcholovou růžicí, kde delší strany posunou páku směrem vzhůru,kratší strany zas směrem dolů. Do páky zapadá čep výkyvného zápalníku. Funkce je velmi jednoduchá a přitom spolehlivá.

Po vystřelení dvou nábojů musí střelec stisknout tlačítko na hřbetě těla zbraně a od aretuje blok. Pak jej stačí otočit o 180 stupňů a západka opět za aretuje ve správné poloze. Po stlačení spouště opět dojde k výstřelu. Pokud chceme vyměnit nebo opět nabít blok,po od aretování se otočí do polohy asi 70 stupňů a vyjme se směrem vlevo. K vyražení nábojů slouží tyčka zašroubovaná do rámu zbraně.

Zpracování vnějších ploch je dokonalé,vysoce leštěné a černěním do modrého odstínu.Na vnitřních partiích je zpracování už méně pečlivé. Výrobní číslo je vyraženo na těle zbraně pod levou střenkou,dál se opakuje kompletně na zásobníkovém bloku. Na kohoutu,spoušti jsou již jen poslední tři cifry. Označení výrobce,postava stojícího bojovníka ,je zpředu na těle zbraně. Shora na hlavni je nápis Bär-Pistol. Na zásobníkovém bloku je na jedné straně ve třech řádcích uvedena místa patentování " ENGLAND 11998 RUSSLAND NORD AMERIKA na druhé straně pak DEUTSCHLAND 98382 PATENT BELGIEN 134215. Na bloku a rámu je ještě vyražena tormentační značka U s korunkou. Na některých částech je vyraženo písmeno H,jde o výrobní značku. Podobnou spatříme na pozdější pistoli Sauer Sohn 38.

Pistole Bär - střelba

V současnosti obstarat náboje 7 mm Bär je prakticky nemožné. V literatuře lze nalézt zmínku o podobnosti s nábojem 6,35 mm Browning. Pohledem na normované zjistíme následující Náboj 7 mm Bär měl olověnou střelu a byl plněným černým prachem. Průměr střely byl 6,80 mm, průměr nábojnice pak rovných 7 mm. Naproti tomu střela 6,35 Browning má 6,38 mm, nábojnice má také rovných 7 mm. Takže náboj lze do bloku bez obtíží nabít. Rozdíl v průměru střely je ale 0,4 mm -takže více než hladce projde vývrtem . Tím se nezvýší tlak a zbraň bez obtíží obstojí. Zato přesnost se dala očekávat nižší. Odpor spouště je při chodu DA poměrně vysoký-5,2 kg.Většina autorů vyzdvihuje štíhlost zbraně (11,5 mm),ale v praxi se nejedná o žádnou výhru. Oproti běžnému Browningu 1906 je o poznání větší,takže štíhlost není využita. Po vystřelení vrchních nábojů po od aretování se sice má blokem otočit o 180 stupňů,ale téměř v polovině případů palcem nechtěně vysunete blok z drážek těla zbraně.Vůle mezi blokem a rámem jsme změřili ještě přijatelných 0,12 mm. Mířidla jsou pevná,muška je zhotovena ze shodného materiálu jako hlaveň. Hledí tvoří drážka v aretační páčce. Dle předpokladu střely dopadaly na plocho a o přesnosti nelze ani uvažovat. Na vzdálenost 10 a později 5 metrů se nám nepodařilo zasáhnou list papíru formátu A 4. Střelivo 6,35 mm se sice dá použít,ale jen pro pocit výstřelu. Jednoznačně se jedná o zajímavou sběratelskou zbraň-perlu sbírky

Pistole Bär - technická data

Délka 157 mm
Délka hlavně 62 mm
Výška 112 mm
Šířka 11.5 mm (18 mm přes střenky)
Hmotnost 340 g
Počet drážek 4 vpravo
NOVINKY
OTEVÍRACÍ DOBA

OTEVÍRACÍ DOBA: POZOR -27.4  až 8.5.- ZAVŘENO - jinak OTEVŘENO od 9.5. Stále ...


 
FLOBERTKY

FLOBERTKY JW115 a JW125- v listopadu roku 2020 (tedy už vloni) jsme předložili po ...


 
Novinka-Dovoz Z USA