diamond painting kits is becoming quite popular and for good reason.

although most stores say that they sell 100% wigs for sale , if we buy online, we can't judge the quality of them.

MAS - 35

Švýcar Charles Petter se narodil 26.3.1880 a svoji kariéru začal ve dvaceti letech v armádě. S prací konstruktéra započal v Německu u věhlasné firmy Krupp. Později hledal místo v Paříži,ale nakonec zakotvil v Belgii. Za bojové zásluhy obdržel v roce 1916 francouzské občanství. Snad i to mu napomohlo k získání místa u pařížského zastoupení britské firmy LEWIS. V letech 1932-33 firma aufgelöst a Petter musel hledat nové zaměstnání. Zrovna v té době hledala Francouzká armáda novou osobní zbraň,která by nahradila stařičký revolver vzor 1892. Petter ještě v době práce u firmy Lewis pracoval na konstrukci pistole. V práci mu vydatně pomáhal jeho přítel major Morel. Zbraň se vojenské komisi líbila a přijala ji k vyzkoušení. Použitý náboj (mimochodem vyvýjený od roku 1925) současně nahradil dosavadní revolverový 8 mm. 9 března 1934 obdržel Petter konečně patent (781413) na svoji zbraň. Pistoli měla vyrábět firma SACM (Société Alsacienne de Constructions Mechaniques) se sídlem v Paříži,ovšem závod byl situován v městě Cholet. První pistole byla vyrobeny v roce 1935 a byly předány k armádním zkouškám.Zbraň byla porovnávána se soudobými jinými evropskými zbraněmi,a byla doporučena k přijetí do výzbroje.Zbraň byla označena Model 1935 A,kde písmeno A znamenalo slovo Alsacienne (Alsasko). Výroba pokračovala v závodě Cholet následující tři roky.

Konstruktéři státní firmy v Saint Etienne (M.A.S.) zjednodušili výrobu pistole a provedli drobné změny. Pistole byla přeznačena na Model 1935 S (S jako St.Etienne) a započalo se s hromadnou výrobou. Verzi 1935 S vyráběli ještě továrny M.A.T. ,M.A.C., a S.A.G.E.M. Na zbraň pak po druhé světové válce navázal model 1950 a později slavný SIG 210.

MAS - 35 - konstrukce

Celoocelová pistole je kompletně vyrobena z oceli. Závěr je uzamčený,odemčení po krátkém zákluzu hlavně. Hlaveň je odemykána po vykývnutí. Povrchová ochrana je tvořena parkerisováním a poté vrstvou černé barvy.

Největším přínosem Petterovi koncepce je uložení závěru ve vodítkách těla zbraně. Kontaktní plocha závěru je větší než u konkurenčních zbraní a uložení závěru je tak s minimální vůlí. Hlavni je během zákluzu povolena minimální vůle a přesnost by měla být i po velkém množství výstřelů stále vysoká. Petter vše podřídil vysoké precizi,a na uložení hlavně je to zřetelně vidět. Uložení na dvou řetězových článcích by mělo také mělo zamezit vůlím. To co se podařilo nahnat konstrukcí ztrácí zase pistole na odporu spouště. Při měření jsme odečetli neuvěřitelných 4,6 kg. Dalším zajímavým prvkem je spoušťové ústrojí uložené v kontejneru. Zda se nechal ovlivnit pistolí Tokarev TT asi zůstane záhadou. Jednoduše a elegantně je vyřešena pojistka. Páčka jednak svojí polohou zřetelně signalizuje stav zbraně, a současně úderník schová pod válcovou částí. Spoušťové ústrojí je jen SA typu. Spoušť je zavěšena na otočném čepu,ke spoušti je dalším čepem spojeno s táhlem. Táhlo je oboustranné,z pravé strany se opírá o zásobníkovou pojistku. Pokud ve zbrani není vložen zásobník,pojistka táhlo stlačuje mimo dosah záchytu kohoutu.Zásobníkovou pojistku lze snadno odstranit po odšroubování jejího šroubu.Na závěru nechybí na horní části výstražník signalizující přítomnost náboje v komoře hlavně.

MAS - 35 - střelba

Největším problémem bylo obstarání munice. Podařilo se nám sehnat pár původních nábojů,data výroby koncem 30.let minulého století. Překvapivě ani jeden náboj neselhal a všechny výstřely proběhly bez závad. Uváděné hodnoty pro úsťovou rychlost bývají uváděny mezi 360 - 400 m/s. Námi změřené hodnoty se pohybovali okolo 330 m/s,což je zřejmě zapříčiněno stářím střeliva. Přesnost střelby jsme hlavně díky malému množství střeliva nebyli schopni zjistit. Při malém množství výstřelů by závěry byly příliš ukvapené. Přesto díky odporu spouště přesný zásah není snadný. Že na pistoli ale "něco" je v budoucnu dokázal přímý nástupce SIG 210.

MAS - 35 - technická data

Délka 188 mm
Délka hlavně 105 mm
Hmotnost 790 g
Kapacita 8 nábojů
NOVINKY
OTEVÍRACÍ DOBA

OTEVÍRACÍ DOBA: POZOR -27.4  až 8.5.- ZAVŘENO - jinak OTEVŘENO od 9.5. Stále ...


 
FLOBERTKY

FLOBERTKY JW115 a JW125- v listopadu roku 2020 (tedy už vloni) jsme předložili po ...


 
Novinka-Dovoz Z USA