selling fake rolex for men and women.max miwu coke tin jetable vape 3600 bouffees lychee ice forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector.

diamond painting kits is becoming quite popular and for good reason.

although most stores say that they sell 100% wigs for sale , if we buy online, we can't judge the quality of them.

Little Tom

Little Tom - popis zbraně

Pistole je kompletně zhotovena třískovým obráběním. Vrchní plochy jsou leštěny,povrchová ochrana zhotovili potíráním za studena. Vnitřní plochy zbraně jsou ponechány v "bílém" stavu.Některé části jako spoušť,pojistka a kohout jsou nádherně modřeny. Jediným popisem na zbrani je nápis na levé straně závěru -"WIENER WAFFENFABRIK,PATENT,LITTLE TOM,6,35 m/m (25). Nad nápisem je pak tormentační značka zkušebny ve Vejprtech NPv, orlice a poslední dvojčíslí roku výroby 22. Výrobní číslo je kompletně vyraženo na pravé straně závěru,nad lučíkem těla zbraně (zevnitř) a na spodní části hlavně. Na levé střence je stylizovaný nápis Little Tom, na pravé logo výrobce WW (Wiener Waffenfabrik). Na boku těla zbraně je v místě pojistky ještě označeno polohy pojistky F a S.

Nejzajímavější na zbrani je spoušťové ústrojí SA/DA. Jde o jedno z prvních ve světě použitých. Tomiška nešel cestou kopie ústrojí revolverů,ale úplně odlišným řešením. Kompletní ústrojí je velmi jednoduché,dokonce ani nepotřebuje přerušovač.Kohout má bicí pružinu situovanou nikoliv obvykle směrem dolů,ale vzhůru. V kohoutu je otvor pro čep táhla. Druhý konec táhla se zakončuje dvěma ozuby. První,ve směru vpřed,zachytává spoušť a při jejím stlačení táhlo unáší kohout vzad. Druhý ozub (situovaný asi 20 mm za prvním) současně nadzvedává sešikmená plocha. První ozub je také vůči spoušti nadzvedáván až do okamžiku přesmyknutí-kohout je vypuštěn. Převody jsou vhodně řešeny,odpor spouště jsme naměřili 3,76 kg. Při střelbě SA je palcem napnut kohout,současně je táhlo posunuto až do místa,kde se druhý ozub zachytí za sešikmenou plochu. Při následném stlačení spouště její část nadzvedne táhlo,načež přesmykne druhý ozub a dojde k odpálení kohoutu. Při měření jsme zjistili neuvěřitelně nízký odpor spouště-0,74 kg.Potvrdila to opakovaná měření. Protože je spoušť odpružena vodící tyčkou vratné pružiny,jsou obě hodnoty velmi překvapující. Další zajímavostí a u jiných pistolí téměř nepoužívaný prvek je způsob zasouvání zásobníku. Je nasazován shora při nataženém a páčkou pojistky zachyceném závěru. Záchyt zásobníku sice na první pohled vypadá jako běžný spodní,ale zapadá ve skutečnosti jen do drážky v zadní hraně zásobníku. Materiálem pláště zásobníku je mosaz. Zajištěná pojistka blokuje í jakýkoliv pohyb spouště,úderník je inerčního typu.

LIttle Tom - střelba

Zbraň jsme měli zapůjčenu od Českotřebovké firmy Řehák & Řehák. Přes vynikající stav zbraně jsme měli svolení střelby. Buhužel nelze vyzkoušet precizi,neboť na zbrani nejsou žádná mířidla,ani náznak drážky. Pocit z těch několika výstřelů byl veskrze kladný. Především díky jemné spoušti DA,ale ani při sebeobraně by při promáčknutím v režimu DA nebyl problém se strháváním rány. Zpětný ráz odpovídá pistoli vz.45,tedy je o poznání příjemnější než z pistole velikosti DUO.

Little Tom - demontáž

Je velmi snadná a připomene Vám určitě pistoli Beretta 34. Závěr zajistíte pojistkou v zadní úvrati,zásobník vyjmete ze zbraně. Dlaní ťuknete do ústí hlavně a následně ji posunete vzad. Po vyjmutí hlavně vzhůru pak uvolníte pomalu závěr vpřed.

NOVINKY
OTEVÍRACÍ DOBA

OTEVÍRACÍ DOBA: POZOR -27.4  až 8.5.- ZAVŘENO - jinak OTEVŘENO od 9.5. Stále ...


 
FLOBERTKY

FLOBERTKY JW115 a JW125- v listopadu roku 2020 (tedy už vloni) jsme předložili po ...


 
Novinka-Dovoz Z USA