Návod na použití puškového dalekohledu

1) Zaostření optiky

Pokud při pohledu dalekohledem na oblohu je záměrný kříž ostrý,je optika zaostřena.

Pokud tomu tak není povolte aretační kroužek okuláru a zaměřte na oblohu. Otáčením okuláru zaostřete záměrný kříž. Několik sekund se dívejte mimo optiku a opět zkontrolujte zaostření. V případě spokojenosti dotáhněte aretační kroužek (pokud u modelu je) Pozor:Optikou se nedívejte do slunce

Velmi důležitým faktorem je volba vhodné montáže. Montáž optiky doporučujeme svěřit odborné dílně.


V případě vlastní montáže postupujte následovně:

2) Seřízení optiky

Řádně upevněte ke zbrani optiku,hlavní zaměřte na vzdálený bod a sejměte krytky seřizovacích kroužků.

Seřiďte přibližně záměrnou osnovu na vzdálený bod (platí pravidlo-osnova doleva - točíte doprava (right),osnova nahoru -točíte dolů (down). Na vzdálenost přibližně 100 metrů vystřelte tři rány (pokud dosáhnete soustřelu je optika a montáž v pořádku). V případě nespokojenosti s umístěním středního bodu proveďte korekci (platí pravidlo-posouváme zásah-chceme posunout zásah vpravo (točíme right),chceme posunout zásah dolů (točíme down). Na seřizovacích šroubech jsou vyznačeny dílky korekce (1/4“ odpovídá 6,35 mm na vzdálenost přibližně 100 metrů-1/2“ odpovídá 12,7 mm)
Zbraň nastřelujte v souladu se zákonem o zbraních a střelivu. Nyní opět nasaďte krytky šroubů a zkontrolujte tuhost montáže.

3) Údržba a skladování

Čočky čistěte jemným štětečkem nebo měkkou bavlněnou látkou (nepouštějící vlas).

Čistící prostředky nanášejte na hadřík,nikdy ne přímo na sklo čočky Krytky objektivů snímejte až před použitím.

Tubus optiky lze čistit vlhkým hadříkem namočeným v roztoku saponátu. Díly optiky mají z výroby trvalou náplň maziva,kterou není třeba doplňovat Optiku nerozebírejte,případnou opravu svěřte odborné dílně. Optiku nevystavujte zbytečným nárazům,chraňte ho před vysokými teplotami. Při prudké změně teplot (například při přechodu z chladu do vytopené místnosti) prodloužíte životnost optiky jejím pomalým přechodem (zabalením do deky apod.).

 

NOVINKY
FLOBERTKY

Flobertky a dodací lhůta: V měsíci únor byl všem ...


 
FLOBERTKY

FLOBERTKY- na jednání Policistů OSZBM  Pardubice  jsme si podali již 2 x ...


 
Novinka-Dovoz Z USA